bezpłatny webinar

UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE

termin: 14 grudnia 2022 r.
godz. 17.00 – 19.00

online na platformie Zoom

prowadząca: Anna Maguder
psychoterapeutka

Zapisy mailowe pod adresem kontakt@ kobieceserca.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przed webinarem wysyłana jest prośba o potwierdzenie uczestnictwa, na którą pozytywna odpowiedź decyduje o zachowaniu rezerwacji.

Uzależnienie najczęściej jest kojarzone z substancjami psychoaktywnymi takimi jak alkohol czy narkotyki. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o uzależnieniach behawioralnych, które są nałogami związanymi z wykonywaniem jakiejś czynności.

W trakcie webinaru uczestniczki poznają definicję uzależnienia behawioralnego, dowiedzą się, co sprawia, że dane zachowanie może być postrzegane jako nałogowe. Poznają charakterystykę takich uzależnień behawioralnych jak pracoholizm, zakupoholizm, jedzenioholizm (na przykład kompulsywne objadanie się), ortoreksja (nadmierna koncentracja na zdrowym jedzeniu i diecie), bigoreksja (przesadna dbałość o sylwetkę poprzez ćwiczenia czy stosowane suplementów), uzależnienie od seksu, w tym od pornografii, fonoholizm (uzależnienie od używania telefonu komórkowego), uzależnienie od internetu oraz nowych technologii. Zdobędą też informacje, jakie czynniki sprzyjają rozwojowi zachowań kompulsywnych, jak rozpoznać  – u siebie lub u kogoś – zachowania, mogące doprowadzić do uzależnień behawioralnych, jak wygląda profilaktyka oraz leczenie takich uzależnień.

Specjalna uwaga na webinarze będzie poświęcona uzależnieniu od miłości, czyli nałogowi rozwijającemu się na bazie zachowań w relacjach czy związkach. Wymienione zostaną podstawowe wzorce uzależnienia od miłości oraz przedstawiona podstawowa różnica pomiędzy zachowaniami nałogowymi w relacjach czy związkach, a takimi, które nimi nie są.

Webinar odbędzie się na platformie Zoom i będzie miał charakter interaktywny – uczestniczki będę miały włączone kamery, prowadząca zapraszać je będzie do dzielenia się na forum oraz ćwiczeń w mniejszych grupach. Liczba miejsc na webinarze jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadząca: Anna Maguder – specjalistka psychoterapii uzależnień w trakcie certyfikacji. Doświadczenie zawodowe nabyła na kilkuletnim stażu w Fundacji „Arka” zajmującej się postrehabilitacją osób uzależnionych od środków psychoaktywnych oraz współpracując z Pracownią Zmiany Pozytywnej jako terapeutka uzależnień. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi behawioralnie oraz od substancji psychoaktywnych, współuzależnionymi, z syndromem DDA/DDD, zmagającymi się z trudnościami emocjonalnymi i obniżonym nastrojem, w swojej pracy stosuje podejście integracyjne. W Kobiecych Sercach udziela konsultacji i prowadzi psychoterapie indywidualne w formie online. 

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00

mail: kontakt@kobieceserca.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt