Eugenia Herzyk
zarządzająca Kobiecymi Sercami, psychoterapeutka

konsultacje psychoterapeutyczne, psychoterapia humanistyczna, psychoterapia uzależnienia od miłości, prowadzenie grup i warsztatów

spotkania w Krakowie (indywidualne i grupowe), w Warszawie (tylko grupowe) oraz online

Absolwentka czteroletniej szkoły psychoterapii Gestalt (Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie), założycielka i wieloletnia prezeska Fundacji Kobiece Serca. Pracuje według założeń psychoterapii humanistycznej w ujęciu holistycznym, z jednakową troską zajmując się obszarem myśli/przekonań, emocji, jak i ciała. Pomaganie klientom rozumie jako towarzyszenie im w rozwoju, którego celem jest poszerzenie ich wpływu na psychofizyczny dobrostan, a przez to odpowiedzialności za własne szczęście. Korzysta z różnorakich technik terapeutycznych, w tym narzędzi psychoterapii Gestalt, poznawczo-behawioralnej,  psychodynamicznej, mindfulness oraz pracy z ciałem. Specjalizuje się w problematyce uzależnienia od miłości, DDD/DDA, zarządzania emocjami, trudności w relacjach, pomaga w  podejmowaniu świadomych wyborów i dokonywaniu zmian. Oferuje konsultacje psychoterapeutyczne, psychoterapię indywidualną, prowadzi kobiece grupy terapeutyczne i rozwojowe, a także warsztaty dla kobiet. Pasjonatka neuronauk, pomagając duży nacisk kładzie na psychoedukację.  Jest absolwentką kursu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), ukończyła kursy podstaw medycyny chińskiej w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie, szkoli się na kursie nauczycielskim jogi według metody B.K.S. Iyengara u Konrada Kocota w Krakowie.  Autorka trzech książek: „Nałogowa miłość”, „Dorosłe Dziewczynki z Rodzin Dysfunkcyjnych” oraz „Trzy sposoby kochania siebie”, a także licznych artykułów publikowanych w czasopismach i innych mediach. W przeszłości naukowiec (doktor chemii), bizneswoman i redaktor naczelna miesięcznika fotograficznego. Podróżniczka i entuzjastka bliskiego kontaktu z naturą – uprawiała żeglarstwo, taternictwo jaskiniowe, wspinaczkę wysokogórską, oraz nurkowanie, obecnie pasjonuje się Nordic Walking i kajakarstwem.

Motto:
Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie. Erich Fromm

w kolejności alfabetycznej:

Milena Czepiel
psychoterapeutka, psycholożka

konsultacje psychoterapeutyczne, psychoterapia poznawczo-behawioralna, psychoterapia uzależnienia od miłości

spotkania w Krakowie oraz online

Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktualnie uczestniczy w czteroletnim certyfikowanym szkoleniu z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Krakowie integrującym nurt TPB z kliniczną praktyką seksuologiczną. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Doświadczenie zawodowe zdobyła realizując staże m.in. na Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim oraz na Oddziale dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych ze Współistniejącymi Zaburzeniami Psychicznymi w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie. Ponadto szkoliła się w zakresie profilaktyki, diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych w Stowarzyszeniu Dobra Nadzieja. Jej zainteresowania zawodowe obejmują głownie tematykę relacji – zarówno w związkach z innymi, jak i relacji każdego człowieka ze sobą. Podczas spotkań koncentruje się na weryfikowaniu wzorców myślenia i przekonań, co w rezultacie pomaga przezwyciężyć trudności, wyeliminować dyskomfort psychiczny, cierpienie, czy poczucie braku sensu. Daje przestrzeń do lepszego poznania siebie, własnych emocji i zachowań oraz pomaga w wykorzystaniu posiadanych zasobów. Uczy, jak stać się życzliwym dla siebie oraz jak żyć tu i teraz. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i bezwarunkowej akceptacji.

Motto:
Jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat.

Budda Siakjamuni

Małgorzata Czerniejewska
psychoterapeutka, pedagożka, trenerka

konsultacje psychoterapeutyczne, psychoterapia Gestalt, psychoterapia uzależnienia od miłości

spotkania online

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacji wczesnoszkolnej z arteterapią oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunku resocjalizacja. W ramach czteroletniej nauki w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapeutów Gestalt w Poznaniu ukończyła program Pomoc Psychologiczna Gestalt w Praktyce Zawodowej oraz program kliniczny Szkoła Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt. Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas stażu klinicznego w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie. Obecnie studiuje psychologię o specjalności klinicznej i osobowości na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Ukończyła szereg  specjalistycznych  szkoleń, między innymi: „Podstawy Psychologii Ogólnej i Stosowanej” (Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt), „Praca z parą w nurcie Gestalt” (dr Nurith Levi), „Doświadczenie trójkąta Edypalnego” (dr Robert Fischer), szkolenie z zakresu Analizy Transakcyjnej EATA, Dialog Motywujący (Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego Moc Poznania), „Stając się sobą” – grupa superwizyjno-rozwojowa z Janem Roubalem (Łódzkie Centrum Gestalt), „Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne – teoria i praktyka” (Gianni Francesetti). Psychoterapia według niej to szczególne spotkanie, w której ważna  jest relacja terapeutyczna – przestrzeń do przeżywania i wyrażania wszelkich emocji, pragnień, myśli, pracy z ciałem, doświadczania w uważny sposób. Pomaga osobom, które chcą lepiej rozumieć siebie, rozwijać swoją osobowość i poszerzać świadomość, by mieć poczucie wpływu na własne życie, zmieniać je na lepsze i cieszyć się nim.  Pracuje z klientami doświadczającymi  problemów emocjonalnych, cierpienia, depresji, trudności w relacjach rodzinnych, partnerskich, wychowawczych, kryzysu poczucia sensu życia, wewnętrznej pustki i samotności, dolegliwości psychosomatycznych, zaniżonego poczucia własnej wartości oraz  innych problemów natury psychologicznej.

Motto:
Bądź tym, kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci, którzy mają z tym problem – nie są ważni, a ci, którzy są ważni – nie mają z tym problemu.
Fritz Perls

Aldona Czerwińska
psychoterapeutka, psycholożka, pedagożka, trenerka terapii EEG Biofeedback

konsultacje psychoterapeutyczne, psychoterapia Gestalt, psychoterapia poznawczo-behawioralna, psychoterapia uzależnienia od miłości

spotkania online

Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS, pedagogikę resocjalizacyjną w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej oraz I stopień TSR –  terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Aktualnie jest w trakcie 4-letniego kursu z psychoterapii Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt oraz psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. pracując jako psycholog w Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych, w fundacji aktywizującej społecznie i zawodowo osoby niepełnosprawne oraz w CGP Europe świadcząc usługi psychologiczne dla pracowników różnych firm. Odbyła także staże w Centrum Diagnozy Psychologicznej Terapii i Rozwoju Osobistego, NZOZ PsychoMedic.pl – Klinice Psychologiczno – Psychiatrycznej oraz na Oddziale Psychiatrycznym 7 Szpitala Marynarki Wojennej. W pracy terapeutycznej łączy różne nurty dostosowując je do potrzeb klienta. Wykorzystuje techniki podejścia Gestalt, poznawczo-behawioralnego, trzeciej fali – terapii akceptacji i zaangażowania, terapii opartej na współczuciu i uważności oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pracuje z osobami dorosłymi doświadczającymi depresji, stanów lękowych, stresu, problemów psychosomatycznych. Pomaga klientom doświadczającym w życiu kryzysów, trudności w relacjach, zmagających się z samotnością, niskim poczuciem własnej wartości oraz poszukującym w życiu sensu, zmian i rozwoju. W pomaganiu ważny jest dla niej szacunek i zrozumienie dla świata drugiej osoby. Wierzy, że doświadczenie bezpiecznej relacji terapeutycznej pozwala na odkrycie tego kim rzeczywiście ktoś jest, uwalnia i służy otwarciu na nowe.

Motto:
Zmiana pojawia się wtedy, gdy ktoś staje się tym, kim jest, a nie kiedy usiłuje stać się tym, kim nie jest.
Arnold Beisser