warsztat

ZWIĄZEK – TAK, ALE JAKI?

termin: 2 – 4 października 2015 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 9.00 – 19.00, niedziela 9.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,Warszawa, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Eugenia Herzyk psychoterapeutka

cena: 290 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztatach jest zapłata zaliczki w wysokości 100 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatów. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (190 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatów.

Związek kobiety i mężczyzny, będący usankcjonowanym prawnie małżeństwem, konkubinatem, czy też niezobowiązującą relacją, budowany może być według różnych wzorców. Jedne z nas, trzymając się przekonania o dwóch połówkach, dążą do związku symbiotycznego. Dla innych, ceniących swoją wolność, jest on bardziej ekscytującą grą bez zobowiązań. Są kobiety panicznie bojące się samotności, które decydują się na przyjęcie postawy uległej wobec mężczyzny, byle by tylko związek trwał. I takie, które z tego samego powodu walczą o dominację, poprzez przyjęcie roli ratowniczki albo biedactwa, bo tylko wtedy czują się w związku bezpiecznie. Marzeniem kobiet może być też związek partnerski, w którym nikt nie ulega, nikt nie dominuje.

Zamiast zastanawiać się nad „jedynie słusznym” modelem związku, można do tego podejść z pozycji wyboru. Uświadomienie sobie, jaki model związku nam odpowiada, jaki chcemy stworzyć, pozwala z jednej strony na dostrzeżenie korzyści i strat, jakich będziemy doświadczać, a po drugie – na racjonalne poszukiwania odpowiedniego kandydata. Odkrycie, w jakim związku jesteśmy, daje możliwość określenia, czy jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami, a jeśli nie – podjęcia wysiłku zmian.

Na warsztacie uczestniczki będą miały okazję przyjrzeć się swojemu obecnemu związkowi, wcześniejszym relacjom z mężczyznami i swoim wizjom na idealny związek. Sprawdzić, czy uświadamiają sobie korzyści i straty wynikające z wybranego wzorca związku. Poznać narzędzia do zmiany tego wzorca. Odkryć różnicę między zachowaniami asertywnymi a uległymi oraz mającymi na celu uzyskanie dominacji. Dowiedzieć się o objawach, a także przyczynach i skutkach rozwijającego się w związku uzależnienia od miłości.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt