warsztat

WEWNĘTRZNA WOJOWNICZKA

termin: 31 sierpnia – 2 września 2018 r.

(piątek 17.30 – 20.30,  sobota 10.00 – 18.00,
niedziela 10.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Warszawa, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: 290 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 90 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (200 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

Kobiecość ma różne oblicza – Opiekunki, Mądrej, Kusicielki… Na warsztacie skoncentrujemy się jednak na takim jej wyrazie, bez którego żadna kobieta nie może się rozwijać. Co więcej, bez możliwości ekspozycji tego oblicza jej cała kobiecość narażona jest na utknięcie w ograniczającym stereotypie. Mowa tu o wewnętrznej Wojowniczce.

Wojowniczka w nas daje nam moc docierania do wytyczonych celów i realizacji własnych marzeń. Dzięki niej nie dajemy się zniewolić, nie stajemy uległe wobec tych, których jedynym sposobem na budowanie relacji jest przemoc, kontrola, dominacja. Wojowniczka potrafi się przeciwstawić bez poczucia winy, że sfrustrowała czyjeś potrzeby. Ma też umiejętności wytrwania w kryzysowych sytuacjach, a jeśli uzna, że w tym momencie konfrontacja jej nie służy – bo przeciwnik za silny albo ona zbyt słaba, na chwilę się ukryje. Ale w ukryciu potrafi z powrotem odzyskać swoją moc.

Wojowniczka staje w obronie tych, którzy bronić się nie potrafią. Jest czuła na wszelkie przejawy dyskryminacji, lekceważenia czy chęci wyrządzenia krzywdy. Jako matka walczy o to, by jej dzieci wzrastały w sprzyjających ku temu warunkach. Ale potrafi walczyć też o siebie, bo doskonale wie, że szczęśliwe dzieci to takie, które mają szczęśliwą matkę.

Wojowniczka jest w każdej kobiecie, choć niektóre z nas nie dopuszczają jej do głosu. Spychają do ciemnej piwnicy, zamykają w klatce, podążają za jedynie słusznymi wizerunkami grzecznych, łagodnych, wyrozumiałych, kochających za bardzo kobiet. Wewnętrzna Wojowniczka ma jednak niezwykłą wolę przetrwania, potrafi znieść ciężkie, więzienne warunki. Żyje nadzieją, że kiedyś odzyska wolność.

Jeśli chcesz uwolnić swoją Wewnętrzną Wojowniczkę, albo po prostu pobyć z nią, porozmawiać, wspólnie coś przeżyć, zaprzyjaźnić się – zapraszam na warsztat.

Harmonogram warsztatów obejmuje zarówno część psychoedukacyjną o kobiecości, ćwiczenia mające na celu poznanie różnych jej aspektów oraz doświadczenia pozwalające na wzbogacanie własnej kobiecości lub uzupełnianie jej deficytów.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt