warsztat psychoterapeutyczny

TOKSYCZNY WSTYD

termin: 7 – 9 lutego 2020 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 9.30 – 19.00,
niedziela 9.30 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Warszawa
, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Eugenia Herzyk,
psychoterapeutka

cena: 350 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zadatku w wysokości 130 zł. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zadatku prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (220 zł) na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

skorzystaj z promocji –
dwa warsztaty taniej!!!

>>szczegóły

To z nim zmagamy się cierpiąc na zaniżone poczucie własnej wartości, brak samoakceptacji, czy krzywdzącą samoocenę. Toksyczny wstyd jest też przyczyną problemów z pewnością siebie, asertywnością, zwiększa ryzyko stania się ofiarą manipulacji czy przemocy. Jak jad przenika każdy zakamarek naszego ciała. Penetrując mózg utrudnia racjonalną ocenę sytuacji i skłania do budowania systemów iluzji i zaprzeczeń. Wnikając do serca uniemożliwia karmienie się bezwarunkową miłością, ofiarowaną nam przez innych, jest też przeszkodą w kształceniu naszej zdolności do bezwarunkowego kochania. Toksyczny wstyd powoduje też, że nie jesteśmy w stanie kochać siebie.

Skąd się bierze to destrukcyjne uczucie? Dlaczego czujemy się gorsze od innych i ciągle musimy światu albo sobie udowadniać swoją wartość? Przekonane, że nie jesteśmy godne miłości uważamy, że musimy na nią zasłużyć?

Na ten temat napisano już wiele książek, określenie to przewija się w pracach psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, na dobre zagościło w popularnym języku. Specjaliści są zgodni – nie rodzimy się z toksycznym wstydem, jest on wynikiem określonego sposobu wychowania, czyli słów i zachowań wobec nas, jakich doświadczyłyśmy od najważniejszych dorosłych w naszym dzieciństwie. Oczywiście, z matką i ojcem na czele.

Choć znalezienie przyczyn toksycznego wstydu, zrozumienie, skąd się wziął, może przynieść chwilową ulgę, to – niestety – od niego nie uwalnia. Szukając sposobów na pozbycie się go możemy trafić na wiele absolutnie nieskutecznych – jak powtarzanie sobie bez końca przed lustrem, że jesteśmy piękne i wspaniałe.

Na warsztacie uczestniczki poznają naturę toksycznego wstydu, dotkną przyczyn, z powodu których u nich się pojawił i zaznajomią się z najważniejszymi narzędziami psychoterapii nurtów poznawczo-behawioralnych oraz humanistycznych, aby się go pozbyć. Warsztat zawiera elementy psychoedukacyjne, pomaga w poszerzeniu świadomości, umożliwia bezpieczne dzielenie się z innymi uczestniczkami i grupą oraz  doświadczenie takich jakości, które ułatwiają uporanie się z toksycznym wstydem.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt