grupa terapeutyczna

TERAPIA DDD

dla Dorosłych Dziewczynek
z rodzin Dysfunkcyjnych

pięć 3-dniowych spotkań co miesiąc

I. Spotkanie inauguracyjne
24 – 26 września 2021 r.

II. Deficyt poczucia bezpieczeństwa – lęk
22 – 24 października 2021 r.

III. Deficyt poczucia własnej kobiecości – wstyd
26 – 28 listopada 2021 r.

IV. Deficyt poczucia własnej wartości – złość
17 – 19 grudnia 2021 r.

V. Deficyt poczucia bezwarunkowej miłości – smutek
14 – 16 stycznia 2022 r.

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca
Warszawa, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: 1680 zł płatne z góry za całość

Każde spotkanie trwa trzy dni
(piątek 17.30 – 20.30, sobota 9.30 – 19.00, niedziela 9.30 – 16.00).

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zapłata zadatku w wysokości 330 zł. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z uczestnictwa. Po zapłaceniu zadatku prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (1350 zł w terminie 15 dni przed pierwszym spotkaniem. Płatności należy dokonywać na konto Kobiece Serca 63 1090 1665 0000 0001 4692 3816. Przystąpienie do grupy jest równoznaczne ze zobowiązaniem do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach, ewentualna rezygnacja z grupy w trakcie jej trwania  nie upoważnia do roszczeń zwrotu za nieodbyte spotkania. W przypadku gdy regulacje prawne związane z pandemią uniemożliwią przeprowadzenie spotkania grupy w ośrodku, odbędzie się ono online na platformie Zoom.

Nie ma idealnego dzieciństwa, ponieważ nie ma idealnych rodziców, ani idealnych warunków pozwalających na niczym niezakłócony rozwój dziecka. Każdy człowiek w pewnym stopniu jest DDD -Dorosłym Dzieckiem z rodziny Dysfunkcyjnej, każda kobieta – Dorosłą Dziewczynką.

W życie dorosłe wchodzimy zatem z deficytami, których konsekwencją jest nieumiejętność radzenia sobie z emocjami. Zalewamy się nimi, łatwo wpadając w panikę, wybuchając gniewem, czy pogrążając się w depresji, albo tracimy z nimi kontakt, czy też korzystamy z ryzykownych sposobów ich regulacji, które mogą doprowadzić do uzależnienia.

Wiele kobiet reguluje swoje emocje poprzez relację z mężczyzną – oczekują od niego, że zapełni ich deficyty, że ofiaruje im to, czego nie dane było im zaznać w dzieciństwie. Poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bycia kobietą. Poczucie własnej wartości. Poczucie bezwarunkowej miłości. Niestety, oprócz krótkotrwałych korzyści,  każde uzależnienie przynosi długofalowe straty. Jest pułapką – bo choć na chwilę uwalnia kobietę od cierpień związanych z jej  deficytami, to na dłuższą metę pozbawia ją kontroli – bez „regulatora emocji” kobieta nie potrafi już żyć.

Są też inne ryzykowne sposoby regulacji emocji – poprzez nadmierną pracę, poświęcenie swojego życia dzieciom i rodzinie, wpadanie w wir zakupw, kompulsywne jedzenie,  oglądanie seriali, czy korzystanie z Internetu, albo poprzez zażywanie różnych środków chemicznych – alkoholu, czy leków psychoaktywnych. Stosując je działamy jedynie objawowo, nie likwidując przyczyny.

Podczas spotkań pracującej w zamkniętym składzie grupy terapeutycznej uczestniczki mają okazję  przyjrzeć się swoim deficytom, nazwać je, poszukać w dzieciństwie źródeł ich powstania, oraz uświadomić, jaki mają wpływ na ich psychiczny dobrostan, życiowe wybory, mechanizmy zachowań w różnych sytuacjach, jakość tworzonych relacji z innymi, czy związki z mężczyznami. A potem, korzystając z zaproponowanych przez prowadzącą narzędzi, mogą przystąpić do ich uzupełniania poprzez pracę nad sobą, osobisty rozwój. Uczestniczki nauczą się takich sposobów regulacji emocji, który bazuje na ich wewnętrznych zasobach. Powracając do dzieciństwa odkryją różne przekonania, które przejęły od rodziców, czy środowiska, w jakim wyrastały, przyjrzą się, czy obecnie im służą, a jeśli nie – poznają, jak je zmieniać. Pozwolą sobie też na wyrażenie, w bezpieczny dla nich sposób, emocji, które wiążą się z tym, co w dzieciństwie przeżyły.

Określenie dysfunkcji własnego dzieciństwa nie ma na celu zrzucenia odpowiedzialności za nasze  życiowe niepowodzenia, trudności, z jakimi się borykamy w dorosłym życiu, na rodziców. Obciążenie ich winą nie rozwiąże naszego problemu. Nie zmienimy swojego dzieciństwa. Ale o tym, co zrobimy z deficytami z niego wyniesionymi możemy zadecydować same.

Zapraszam Was na niełatwą wędrówkę. Będę Wam w niej towarzyszyć, tak jak kiedyś towarzyszono mi podczas odkrywania i uzupełniania moich deficytów. Podczas cyklu pięciu spotkań podzielę się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, będę wspierać Was w tej podróży i zachęcać do szukania własnej drogi.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w TERAPII DDD można odbyć bezpłatne, półgodzinne spotkanie z prowadzącą grupę.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt