warsztat

RAZEM, CZY OSOBNO?

termin: 29 – 31 maja 2015 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 9.00 – 19.00, niedziela 9.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Kraków, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk,
psychoterapeutka

cena: 290 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztatach jest zapłata zaliczki w wysokości 100 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatów. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (190 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatów.

Dla niektórych kobiet metaforą związku są dwie połówki jabłka – dążą one do niemalże symbiotycznego połączenia się z ukochanym. Kobiety te nie wyobrażają sobie życia „osobno”, w pojedynkę, bez męża.

Innym z kolei bliskość kojarzy się im z ograniczeniem wolności, utratą własnej tożsamości, ryzykiem zranienia. Zazwyczaj to singielki, które unikają bycia „razem”, wejścia w stały związek.

Dylemat „razem czy osobno” przeżywają kobiety, którym związek przestał przynosić satysfakcję, albo stał się dla nich toksyczny. Oraz takie, które po tak zwanych przejściach zastanawiają się, czy warto im wchodzić w kolejną relację.

Na warsztatach uczestniczki przyjrzą się własnym motywacjom wyboru między życiem w pojedynkę a życiem w związku. Sprawdzą, na ile opierają się one na uwarunkowanych kulturowo i społecznie przekonaniach, a na ile na wypracowanych przez siebie priorytetach i przyjętych przez siebie wartościach. Uświadomią sobie przyjęty przez siebie model życia i konsekwencje, jakie to za sobą niesie. Będą miały okazję poznać inne modele i wybrać dla siebie najbardziej