warsztat

POCZUCIE WINY, POCZUCIE KRZYWDY
kiedy zabija, kiedy wzmacnia?

termin: 29 – 31 marca 2019 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 10.00 – 18.00,
niedziela 10.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Warszawa
, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Eugenia Herzyk,
psychoterapeutka

cena: 340 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 100 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (240 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

skorzystaj z promocji –
drugi warsztat za pół ceny!!!

>> szczegóły

Poczucie winy potrafi być dotkliwe, obezwładniające, podsycające destrukcyjny, toksyczny wstyd. Próbując sobie z nim poradzić spełniamy czyjeś prośby kosztem siebie, zaspokajamy czyjeś oczekiwania, mimo że są w kontrze do naszych potrzeb. Często na siebie bierzemy odpowiedzialność za to, że ktoś przekroczył nasze granice, wyzywał, podniósł głos, uderzył. To my czujemy się winne temu, że partner nas zdradził, za to, że odszedł do innej. Toksyczny wstyd staje się impulsem do podjęcia pracy nad sobą, ale mimo podjętych wysiłków nigdy nie czujemy się dość dobre.

Poczucie krzywdy potrafi być dotkliwe, obezwładniające, podsycające destrukcyjny, toksyczny gniew. Jest on jak ogień, który choć wydaje się, że dodaje energii, w istocie spala nas od środka. Ciągniemy za sobą przeszłość jak kulę u nogi, cały czas rozdrapując  rany i wystawiając je na widok publiczny nie dajemy się im zagoić. Trzymamy w sobie urazy, wyobrażając sobie, że są one tarczą, chroniącą nas przed następnymi zranieniami. Toksyczny gniew kieruje nas w stronę szukania odwetu, zemsty, status pokrzywdzonej skłania do przyjęcia roszczeniowej pozycji wobec świata.

Od takiego poczucia winy i takiego poczucia krzywdy warto się uwolnić. Jak – o tym będzie ten warsztat. Dowiesz się na nim także o pozytywnych aspektach poczucia winy i poczucia krzywdy, bo takowe też są.

Jeśli jesteś zainteresowana powiększaniem swojego wpływu na to, jak się czujesz, wzięcia odpowiedzialności za swoje szczęście, jeśli chcesz się stać autorką własnego życia – zapraszam na warsztat.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt