bezpłatny webinar

OSOBOWOŚĆ BORDERLINE

termin: 27 marca 2023 r.
godz. 18.00 – 19.30

online na platformie Zoom

prowadząca: Ewa Grybowska,
psychoterapeutka, psycholożka

Zapisy mailowe pod adresem kontakt@ kobieceserca.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przed webinarem wysyłana jest prośba o potwierdzenie uczestnictwa, na którą pozytywna odpowiedź decyduje o zachowaniu rezerwacji.

Diagnoza jest podstawą dalszych działań podejmowanych w psychoterapiach nurtów leczniczych, czyli nastawionych na pomaganie osobom z zaburzeniami. W tym kontekście kluczowe staje się jej właściwe postawienie oraz dobór właściwych metod sprzyjających wyleczeniu. Aby świadomie uczestniczyć w obu procesach z perspektywy pacjenta, warto poszerzać swoją wiedzę zarówno na temat psychicznych zaburzeń, jak i aktualnie proponowanych działań pomocowych osobom z zaburzeniami – zarówno o charakterze psychoterapeutycznym, jak i farmakologicznym.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej sporo się mówi o borderline – zaburzeniu osobowości z pogranicza. Niektórzy podkreślają, że jest ono efektem następujących w świecie zmian – przebodźcowania, nastawienia na konsumpcjonizm i natychmiastową gratyfikację, spłyceniu relacji interpersonalnych, do których osobom o dużej wrażliwości trudno się przystosować. Powoduje to u nich rozchwianie emocjonalne, zmienność nastrojów, wybuchy gniewu, impulsywne zachowania, niestabilność w relacjach, jednoczesny lęk przed samotnością i przed bliskością oraz dojmujące poczucie pustki.

Więcej o diagnozie borderline, a także o założeniach nurtu dialektyczno-behawioralnego (DBT), który jest szczególnie polecany osobom z tym zaburzeniem, opowiadać będzie na webinarze Ewa Grzybowska, psychoterapeutka Kobiecych Serc, pracująca w nurcie DBT.

Webinar odbędzie się na platformie Zoom i będzie miał charakter interaktywny – uczestniczki będę miały włączone kamery, prowadząca zapraszać je będzie do dzielenia się na forum. Liczba miejsc na webinarze jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Prowadząca: Ewa Grzybowska, psychoterapeutka DBT, psycholożka. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, współpracuje z Centrum Terapii DBT w Warszawie, gdzie prowadzi terapie osób dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Katowicach (Świętochłowicach) na zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym oraz w Śląskim Centrum Psychosomatyki.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00

mail: kontakt@kobieceserca.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt