warsztat

MOJE KOCHANE CIAŁO

termin: 8 – 10 września 2017 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 10.00 – 18.00,
niedziela 10.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Kraków
, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: 240 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 90 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (150 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

Nasz stosunek do ciała jest odzwierciedleniem uczuć, jakimi darzymy siebie. Jeśli traktujemy je przedmiotowo, przestaje być częścią nas, a zaczyna czemuś służyć. Wykorzystujemy je, by wejść w upragniony związek z mężczyzną, zrobić karierę, spełnić się w macierzyństwie, czy też podbudować poczucie własnej wartości poprzez osiągnięcie „idealnej” sylwetki. Brak kontaktu z ciałem powoduje, że albo poddajemy je drakońskim ćwiczeniom i diecie, albo w ogóle nie dbamy o jego kondycję i zajadamy stresy. Jeśli kryterium naszego poczucia własnej wartości jest zadowolenie z własnego wyglądu, fundujemy sobie nieustanne wahania nastroju, w zależności od tego, co ujrzymy w lustrze.

Można jednak zmienić podejście do własnego ciała, uznać za integralną część naszego „ja”, tak ważną, jak pozostałe dwa komponenty – umysł i emocje. Odkryjemy wówczas, jak silny jest między tymi komponentami związek, a także, poprzez zmianę stosunku do ciała możemy nauczyć się  kochać siebie.

Jak podejść do ciała z miłością? Przede wszystkim trzeba zadecydować, w jakim znaczeniu używamy słowa „miłość” – czy w znaczeniu miłości warunkowej, narcystycznej, czy też bezwarunkowej? Jeśli decydujemy się na inwestycję w miłość bezwarunkową, kompletnie zmienia się nasze podejście do tego, co jemy, do aktywności fizycznej, relaksu i snu. Tego właśnie będziemy uczyć się na tym warsztacie.

Uczestniczki dowiedzą się, czym jest zdrowa dieta, jak unikać kumulacji stresu, na czym polega automasaż, na co zwracać uwagę przy wyborze aktywności fizycznej oraz jak zadbać o regenerujący sen. Psychoedukacja, wykorzystująca zarówno założenia medycyny zachodniej, jak i podejście tradycyjnej medycyny chińskiej, poparta będzie praktycznymi ćwiczeniami.

Jeśli chcesz prawdziwie zadbać o swoje ciało – zapraszamy na warsztat. Jest on szczególnie skierowany do kobiet, które

– mają obniżone poczucie własnej wartości z powodu swojego wyglądu,

– cierpią na różnego rodzaju zaburzenia odżywiania,

– mają problem z określeniem właściwej diety,

– skarżą się na różne dolegliwości psychosomatyczne,

– chcą poprawić kondycję swojego ciała,

– doświadczają wypalenia zawodowego,

– cierpią na bezsenność lub mają inne problemy ze snem.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt