warsztat

MAGICZNY KRĄG KOBIET

termin: 29 października 2016 r.
godz. 16.30 – 20.30

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca, Kraków, ul. Lea 15A/3

prowadzące: Eugenia Herzyk, Ewa Khantouche, Kamila Mikołajewska,
psychoterapeutki

cena: bezpłatnie

Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy tylko mailowo, od bezpośrednio zainteresowanych. W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego. Liczba miejsc jest ograniczona, po ich wyczerpaniu zapisujemy na listę rezerwową. Dwa dni przed warsztatem wyślemy mailem prośbę o potwierdzenie uczestnictwa – w przypadku braku odpowiedzi zaoferujemy miejsce innej chętnej.

Kalendarz świąt w erze przedchrześcijańskiej mocno był związany z naturą.  Na przełomie października i listopada Celtowie obchodzili święto Samhain, u Słowian w tym czasie prowadzono obrządki Dziadów. Żegnano lato, witano zimę. Przejście w przyrodzie z okresu życia i aktywności do czasu martwoty i spoczynku było też okazją odnowienia więzi z przodkami. Wierzono bowiem, że na przełomie października i listopada zaciera się granica pomiędzy światem ludzi żyjących a zaświatami, przez co obcowanie z przodkami staje się łatwiejsze.

Na MAGICZNYM KRĘGU KOBIET odnowimy więź z Wielką Boginią, Pra-Matką, Panią Życia-Śmierci-Życia. Poczujemy archetypiczną kobiecość, która ma w sobie zarówno siłę, jak i słabość, otwartość na innych i zanurzenie się w wewnętrznym świecie, aktywność i bierność, dawanie i przyjmowanie. Podczas spotkania będzie okazja do doświadczenia poczucia przynależności do kobiecego kręgu, jak i indywidualnego wymiaru swojej kobiecości. Uczestniczki zapraszane będą zarówno do dzielenia się z innymi, jak i do słuchania innych, do obdarzania innych uwagą, jak i do dania sobie prawa do bycia ważną. Będzie miejsce na rytuały, inspirujące do rozwoju działania, doświadczanie emocji, a także na racjonalne wglądy, refleksje i przemyślenia.

MAGICZNY KRĄG KOBIET współprowadzony będzie przez trzy psychoterapeutki z krakowskiego ośrodka Fundacji Kobiece Serca. Serdecznie zapraszamy.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt