warsztat

LĘK PRZED SAMOTNOŚCIĄ

termin: 20 – 22 maja 2016 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 9.30 – 19.00, niedziela 9.30 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca
Kraków
, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: 240 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztatach jest zapłata zaliczki w wysokości 90 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatów. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (150 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatów.

Jeśli  panicznie boisz się samotności,

nie wiesz, jak to zmienić,

zdajesz sobie sprawę z negatywnych konsekwencji w życiu, jakie z tym się wiążą,

i chciałabyś lepiej radzić sobie z lękiem przed samotnością,

ten warsztat jest właśnie dla Ciebie.

Kobiety, które tkwią w toksycznych związkach, które zamiast radości i bogactwa przynoszą im cierpienie i destrukcję, podają zazwyczaj dwa powody swojego wyboru. Pierwszy – „ale ja go kocham…” jest często konsekwencją utożsamiania miłości z poświęceniem i stanowi jego górnolotne wytłumaczenie. Po lepszym poznaniu siebie i motywów swoich zachowań odkrywany jest drugi, alternatywny powód. To lęk przed samotnością. Ale z tego odkrycia wiele kobiet czyni wygodne usprawiedliwienie kontynuowania toksycznej relacji. Bo według nich kobiety dzielą się na takie, które samotności się nie boją – odważne, niezależne, samodzielne oraz takie, których napawa ona przerażeniem. Zaliczając się do tych drugich bez ustanku szukają kogoś, kto z samotności ich wyzwoli i wiecznie poszukują towarzystwa, czy różnych bodźców,
byle tylko uciec przed byciem samej ze sobą.

Tymczasem lęk przed samotnością, tak jak i wiele innych lęków, odczuwają wszystkie kobiety. Różnica między nimi polega na tym, że niektóre pomimo lęku podejmują wyzwania konfrontacji pomieszkania w samotności, samotnej wyprawy, samodzielnego radzenia sobie z emocjami, wzięcia odpowiedzialności za własne decyzje. A inne z powodu lęku od tych wyzwań uciekają. U tych pierwszych lęk przed samotnością się osłabia. U drugich – nasila.

Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się przez uczestniczki swoim zachowaniom, będącym reakcjami na lęk przed samotnością a także skutkom wyboru tych zachowań. Uczestniczki zbadają, jak radzenie sobie z lękiem przed samotnością może wpływać na charakter tworzonych przez nie relacji i związków, a także na odwagę podejmowanie zmian w ich życiu. Na warsztacie będzie też miejsce na poznanie przez uczestniczki różnych technik radzenia sobie z lękiem przed samotnością.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt