warsztat

JAK WZMOCNIĆ
POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI?

termin: 29 listopada – 1 grudnia 2019 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 10.00 – 18.00, niedziela 10.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Kraków
, ul. Lucjana Rydla 2 m.3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: 340 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 140 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (200 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

Co powoduje, że nasze poczucie wartości szwankuje? Dlaczego czasem czujemy się wspaniale w swojej skórze, a czasem do niczego? Czy jest to cecha nabyta, czy też wyuczona? Jak na poczucie własnej wartości wpływa nasze dzieciństwo? Albo aktualne otoczenie, to, jak wyglądają nasze relacje w domu, w pracy?

Na temat poczucia własnej wartości napisano wiele poradników, wiele jest też narzędzi i sposobów jego wzmacniania. Niektóre z nich, niestety, pomagają tylko na chwilę, tak jak proszek od bólu głowy. Ażeby uzyskać trwałą poprawę należy dotrzeć do przyczyny problemu.

Przyczyna zaś tkwi w naszych, często nieuświadomionych przekonaniach oraz we wzorcach zachowań w relacjach z innymi ludźmi, ze sobą i ze światem. A także w tym, że inwestujemy w budowanie warunkowego poczucia własnej wartości. Bazuje ono na porównywaniu się z innymi, stosowaniu określonych kryteriów naszej wartości i dążeniu do ich spełnienia.

Istnieje jednak inny rodzaj poczucia własnej wartości, będący konsekwencją rezygnacji z ocen i osądów oraz  posiadania własnej tożsamości i solidnych granic. To bezwarunkowe poczucie własnej wartości, solidne i trwałe. Proces indywiduacji wymaga zmierzenia się z trudnymi emocjami – strachem, wstydem, smutkiem, poczuciem winy czy poczuciem krzywdy. Konfrontacji z lękiem przed samotnością. Wymaga też wzięcia odpowiedzialności za swoje życie.

Na warsztacie uczestniczki poznają pojęcia warunkowego i bezwarunkowego poczucia własnej wartości, poszerzą swoją świadomość w obszarze wpływu przekonań i zachowań na ich psychiczny dobrostan.  Przyjrzą się przeszkodom w budowaniu poczucia własnej wartości, poznają narzędzia ich pokonywania i uświadomią wybory, przed którymi stoją.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt