warsztat

JAK SIĘ DOGADAĆ?

termin: 14 września 2019 r.

godz. 10.00 – 16.00

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Warszawa
, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Dorota Dziemdziela,
psychoterapeutka, psycholożka

cena: 140 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 40 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (100 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

Wiele trudności w relacjach wynika z niedostatków komunikacji. Niestety, nie istnieje uniwersalny język porozumiewania się. I to zarówno w sensie dosłownym – trudno bowiem wyobrazić sobie, żeby Polak dogadał się z Chińczykiem, jeśli każdy będzie mówił w swoim języku, jak i w sensie psychologicznym. Dla sprawnej komunikacji nie wystarczy nauczenie się przez jedną ze stron relacji formułowania asertywnych komunikatów według takiej, czy innej metody.

Zapewne niejednokrotnie doświadczałaś sytuacji, w których ciężko ci było dojść do porozumienia w bliższych i dalszych relacjach. Choć partner, rodzic, dziecko, czy koleżanka z pracy mówili po polsku, to miałaś wrażenie, że posługują się kompletnie odmiennym językiem. Nie rozumieli cię, choć tłumaczyłaś im coś po raz kolejny. Ty także ich nie rozumiałaś, a w twojej głowie kłębiły się pytania: „Po co on/ona zadaje tyle pytań? Przecież wszystko już wyjaśniliśmy.”, „Zacznijmy już działać.” „Czy naprawdę musimy dzielić włos na czworo?” „Czego on/ona się czepia?”

Okazuje się, że sposób, w jaki człowiek komunikuje się z otoczeniem, zależy od jego typu osobowości. Amerykański psycholog Taylor Hartman wyróżnił ich cztery. Aby skomunikować się z osobowością Czerwoną, potrzebujesz innego sposobu, innego podejścia niż z osobowością Niebieską, Białą czy Żółtą – i nie chodzi tu wyłącznie o sposób wyrażania się. Każda z osobowości ma różny motyw przewodni swojego życia i w konsekwencji odmiennie od pozostałych funkcjonuje w relacjach.

Oczywiście, możesz założyć, że za sprawną komunikację w relacji są odpowiedzialne dwie osoby i uznać, że nie masz ochoty tylko ty się starać, by ją usprawnić. Ale to tak, jakbyś pojechała do Chin i obraziła się, że nie możesz się dogadać, bo mieszkańcy tego kraju nie nauczyli się mówić po polsku.
Zapraszam Cię na warsztat, na którym nabędziesz umiejętność diagnozowania typu osobowości twojego rozmówcy (Czerwony. Niebieski, Biały, Żółty) oraz dowiesz się jak z każdym typem się komunikować. Być może dzięki temu warsztatowi to, co do tej pory wydawało ci się niemożliwe, możliwym się stanie – wreszcie się dogadasz z ważnymi dla ciebie osobami. Zrozumiesz, o co im chodzi i będziesz miała poczucie, że oni też ciebie rozumieją.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt