GRUPA ONLINE DLA KOBIET NIESZCZĘŚLIWYCH W MIŁOŚCI

2-godzinne spotkania co tydzień (bez 31 października)
wtorek, godz. 18.30 – 20.30

rozpoczęcie: 17 października 2023 r.

czas trwania: 2 miesiące (8 spotkań)

prowadząca: Ewa Grzybowska
psychoterapeutka, psycholożka

cena: 890 zł płatne z góry za całość

Przed przystąpieniem do grupy można się umówić na krótką rozmowę online z prowadzącą.

Spotkania grupy odbywają się na platformie internetowej Zoom i mają charakter interaktywny. Grupa ma charakter kameralny.

Warunkiem rezerwacji miejsca w grupie jest zapłata zadatku w wysokości 290 zł. Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z uczestnictwa. Po zapłaceniu zadatku prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (600 zł) w terminie 15 dni przed pierwszym spotkaniem grupy. Płatności należy dokonywać na konto Kobiece Serca 63 1090 1665 0000 0001 4692 3816.

Przystąpienie do grupy jest równoznaczne ze zobowiązaniem do uczestnictwa we wszystkich spotkaniach, ewentualna rezygnacja z grupy w trakcie jej trwania nie upoważnia do roszczeń zwrotu za nieodbyte spotkania.

Przed zgłoszeniem do grupy prosimy o upewnienie się, czy spełnione są wszystkie warunki prawidłowego połączenia, na przykład poprzez rozmowę na Zoomie z inną osobą – chodzi przede wszystkim o sprawdzenie szybkości transmisji łącza internetowego oraz poprawności działania kamery, mikrofonu i głośników. Czas na przyłączenie się do każdego spotkania grupy będzie ograniczony do 10 minut od momentu startu – oznacza to, że jeśli komuś w tym czasie nie uda się połączyć, nie może już później uczestniczyć w spotkaniu. Prowadząca grupę ma prawo odmówić uczestnictwa w spotkaniu, jeśli jakość połączenia lub urządzeń jest niewystarczająca do poprawnej wizji i fonii. Prosimy o wyrozumiałość za te ograniczenia.

Być może jesteś świeżo po rozstaniu, wszystko jedno, czy z Twojej, czy czyjejś inicjatywy. Być może zostałaś zdradzona i zawalił Ci się świat. Być może w Twoim związku od dawna nie układa się tak, jak być tego oczekiwała. Być może brakuje Ci bliskości, albo spotykasz się z obojętnością z drugiej strony. Być może relacja rozwijała się obiecująco i ktoś po prostu zniknął bez słowa. A być może jest jeszcze inny powód. Niezależnie od przyczyny jesteś nieszczęśliwa w miłości. Zamiast czerpać ze związku radość, spełnienie, poczucie bezpieczeństwa, zamiast doświadczać  niego wszystkiego, co dobre, cierpisz. Emocje Cię zalewają, w głowie masz kłębowisko myśli, przeżuwając przeszłość i snując czarne scenariusze dotyczące przyszłości. Próbując sobie z tym poradzić, szukasz jakiś doraźnych sposobów w postaci alkoholu, czy kompulsywnych zachowań, albo korzystasz z mechanizmów obronnych typu zaprzeczanie.

Często, cierpiąc z miłości używamy określenia „rozum swoje, a emocje swoje”. Marsha M. Linehan, twórczyni nurtu psychoterapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) uznała ten dualizm. Według niej nasz umysł funkcjonuje w dwóch stanach – racjonalnym oraz emocjonalnym. U niektórych ludzi ten pierwszy jest przeważający, są chłodni, opanowani, szukają logicznych rozwiązań i nie pozwalają sobie na żadne uczucia. Natomiast u innych dominuje umysł emocjonalny – mają skłonność do zalewania się emocjami, działania pod ich wpływem, bagatelizują fakty i nie są w stanie rozsądnie myśleć. Marsha M. Linehan w założeniach psychoterapii DBT przyjęła, że możemy wypracować trzeci stan umysłu, który nazwała mądrym umysłem, Posługując się nim szanujemy zarówno racjonalne myślenie, jak i emocje, bierzemy pod uwagę jednocześnie logikę oraz to, co czujemy.

Mądry umysł pozwala nam korzystać z emocji do oceny sytuacji, określać, kiedy są adekwatne do niej, kiedy nadmiarowe oraz decydować o uch ekspresji, wyrażaniu i zachowaniach pod ich wpływem. Posługiwanie się zrównoważonym, mądrym umysłem pozwala nie ulegać emocjonalnemu porwaniu i wejściu w błędne koło nakręcania emocji przez obsesyjne myśli. Umożliwia podejmowanie służących nam decyzji. Wypracowanie stanu mądrego umysłu jest nieodzowne do regulacji emocji,

Niezależnie od tego, jak nazwiesz przyczynę Twoich bolesnych uczuć z powodu nieszczęśliwej miłości – czy będzie nią uzależnienie od miłości, nadwrażliwość emocjonalna, wysoki poziom neurotyczności, czy bycie DDD/DDA, co uniemożliwiło Ci wykształcenie dojrzałej osobowości, narzędzia DBT zaproponowane przez Marshę M. Linehan będą Ci pomocne, by uwolnić się od cierpienia. Narzędzia te poznasz podczas spotkań grupy, będziesz miała też okazje je przetrenować. Przy wsparciu prowadzącej oraz innych uczestniczek grupy odzyskasz wewnętrzną moc, nieodzowną do radzenia sobie z różnymi życiowymi kryzysami.

Najważniejsze korzyści z uczestnictwa w grupie:

– poznasz teorię trzech stanów umysłu: racjonalnego, emocjonalnego i mądrego, nabędziesze umiejętność identyfikowania tych stanów u siebie, 

– nauczysz się rozpoznawać i nazywać emocje, dowiesz się, jakie są ich funkcje,

– określisz swoje „triggery”, czyli wyzwalacze destrukcyjnych stanów emocjonalnych,

– poznasz narzędzia do przerwania automatyzmu sekwencji prowadzącej od „triggera” do niepożądanych zachowań,

–  dowiesz się, jak przeciwdziałać powstawaniu destrukcyjnych emocji oraz wpływać na swoje stany emocjonalne,

– nauczysz się się rozpoznawać zachowania, mające na celu uzyskanie chwilowej ulgi od takich, które wzmacniają poczucie sprawczości,

– dowiesz się, jak zmieniać reakcje emocjonalne za pomocą sprawdzania faktów, podejmowania przeciwstawnego działania, gdy emocje nie pasują do faktów i przystępować do rozwiązywania problemu, gdy jest nim istniejąca sytuacja.

Grupę poprowadzi Ewa Grzybowska, psychoterapeutka DBT, psycholożka, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Dialektyczno-Behawioralnej. Więcej informacji o niej w linku: https://www.kobieceserca.pl/ewa-grzybowska/

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kontakt@kobieceserca.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt