cykl webinarów
CIAŁO – KOBIECOŚĆ – SEKSUALNOŚĆ
terminy: wtorki, godz. 17.15 – 19.15
19 stycznia, 26 stycznia, 2 lutego, 9 lutego, 16 lutego, 23 lutego 2021 r.
Każdy webinar jest odrębną całością – można wziąć udział w wybranych webinarach lub w całym cyklu. Warunkiem rezerwacji miejsca na webinarze jest zapłata kwoty 75 zł na konto Kobiece Serca 63 1090 1665 0000 0001 4692 3816. Zapłacona kwota nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z webinaru. Przy opłacie za cały cykl webinarów oferujemy 20-procentową zniżkę – kwota do zapłaty wynosi 360 zł. Po dokonaniu zapłaty prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo na adres kobieceserca@home.pl – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Webinary mają charakter interaktywny, odbywają się w kameralnych grupach na platformie internetowej Zoom.
PROGRAM
19 stycznia 2021 r., godz. 17.15 – 19.15
Odżywianie czy jedzenie? Przekonania i nawyki na talerzu.
prowadząca: Beata Rudzińska – diet coach, doradca żywieniowy, psychoterapeutka
Świadomość siebie, swoich reakcji, myśli, konsekwencji czynów sprawia, że czynność jedzenia przestaje być banałem i jednocześnie nie staje się nadmierną afektacją. Odżywianie służy życiu, czyli odżywiać się znaczy tyle, co „dostarczać organizmowi lub jego części substancji niezbędnych do wzrostu, zdrowia i dobrego funkcjonowania” (Wikisłownik).
Warto uważniej przyjrzeć się sobie, swoim nawykom i upodobaniom. I to nie tylko tym związanym z odżywianiem. A kto stworzył twoje nawyki? Ty oczywiście. I tylko ty możesz je zmienić.
Być może próbowałaś już rozmaitych diet. Możliwe, że czytasz dużo o zdrowym odżywianiu; wiesz, co i w jakiej ilości powinnaś jeść, a mimo to wciąż uprzykrza Ci życie siła nawyku, która utrudnia realizację zdrowych postanowień. Trudno Ci zrezygnować ze słodyczy? Podjadasz wieczorem? Niewykluczone, że w ten sposób radzisz sobie ze stresem, nudą, niezadowoleniem…
Diet coaching pomaga Ci przyjrzeć się swoim nawykom, co stanowi pierwszy krok do ich zmiany.
26 stycznia 2021 r., godz. 17.15 – 19.15
Mity seksualne – jak wpływają na nasze życie łóżkowe?
prowadząca: Patrycja Kulesza – psycholożka, seksuolożka (w trakcie szkolenia)
„O seksie nie warto rozmawiać bo samo się ułoży”, „,nasze samopoczucie i problemy dnia codziennego nie mają nic wspólnego z naszym libido”, „jeśli kobieta inicjuje seks, to znaczy, że jest rozwiązła.”, „kobieta w seksie powinna być bierna i uległa”, „mastrurbacja to zaburzenie/zboczenie/grzech”, „jeśli nasz partner nie ma ochoty na seks, to znaczy, że nie jesteśmy atrakcyjne”. To tylko jedne z wielu mitów seksualnych, które potrafią nieźle namieszać w naszym życiu łóżkowym i negatywnie wpływać na postrzeganie i przeżywanie naszej seksualności. Webinar będzie okazją do wyciągnięcia ich na wierzch, przyjrzenia się im, odkrycia ich pochodzenia, nazwania konsekwencji, jakie się z nimi wiążą i obalenia. Pomocna będzie w tym solidna porcja seksuologicznej wiedzy na temat seksualności, seksu, popędu seksualnego i ich miejsca w naszym życiu.
2 lutego 2021 r., godz. 17.15 – 19.15
Menstruacja bez napięcia i bólu
prowadząca: Eugenia Herzyk – specjalistka medycyny chińskiej, psychoterapeutka
Choć menstruacja to proces fizjologiczny niezwykle ważny dla każdej kobiety, wciąż zbyt mało o nim wiemy. Nasz stosunek do menstruacji odzwierciedla też podejście, jakie mamy do swojego ciała i do kobiecości. Pokazuje, czy traktujemy swoje ciało przedmiotowo, czy mamy poczucie wpływu na jego dobrostan, co to dla nas oznacza „być kobietą”. Wzorzec kobiecości przekazuje dziewczynce matka – to, czy rozmawiała z nią na tematy związane z seksualnością, czy przygotowała ją do pojawienia się menstruacji, czy i w jaki sposób przedstawiła jej wiedzę na jej temat ma kolosalne konsekwencje. Mogła jej na przykład wpoić przekonanie, że menstruacja to kobieca przypadłość, utrapienie, że musi boleć i że napięcie i spadek nastroju przed jej rozpoczęciem są czymś normalnym. I że jedynym sposobem na poradzenie sobie z tymi problemami jest środek przeciwbólowy i/lub hormony.
Na webinarze przedstawię, jak mająca tysiącletnie tradycje, do dziś z powodzeniem wykorzystywana, komplementarna do zachodniej, medycyna chińska podchodzi do menstruacji. Dlaczego obserwacja cyklu menstruacyjnego jest znakomitym narzędziem do diagnozowania odstępstw naszego organizmu od równowagi, co z czasem może doprowadzić do pojawienia się choroby. Jak do tej równowagi wrócić poprzez zmianę diety, stylu życia, czy stosowanie ziół, a przez to pozbyć się zarówno menstruacyjnego bólu, jak i PMS.
9 lutego 2021 r., godz. 17.15 – 19.15
Jak się nakarmić? Głód fizjologiczny a głód emocjonalny
prowadząca: Beata Rudzińska – diet coach, doradca żywieniowy, psychoterapeutka
Jeśli jesz za dużo lub za mało, tyjesz w sposób niekontrolowany, liczysz każdą kalorię i odmawiasz sobie jedzenia, często chorujesz, zajadasz emocje, nie akceptujesz swojego ciała, nieustannie się odchudzasz, to warto, abyś zadała sobie pytanie, czy umiesz odróżnić potrzeby fizjologiczne od emocjonalnych i czy potrafisz świadomie je zaspokajać.
Zdrowe i silne ciało świetnie odnajduje się w każdej sytuacji. Jeśli umiemy słuchać głosu ciała, dobrze czytamy takie komunikaty jak: motyle w brzuch, uścisk w żołądku, czy ściśnięte gardło, skuteczniej podejmujemy decyzje. Doskonałym informatorem jest nasz brzuch, który często szybciej wie co w trawie piszczy niż mózg. Ale aby dobrze czytać głos ciała, trzeba mieć z nim kontakt. Choćby po to by rozróżniać uczucie głodu od zachcianki.
Diet coaching daje Ci możliwość zespolenia wiedzy z zakresu dobrego odżywiania i zdrowego stylu życia z wiedzą o sobie. Na webinarze dowiesz się czym jest jedzenie intuicyjne, jak jedzenie może sprawiać przyjemność bez wyrzutów sumienia, jak nawiązać lepszą relację ze swoim ciałem, dzięki temu, co masz na talerzu, jak wiele emocje mają wspólnego z tym, jaki pokarm wybierasz.
16 lutego 2021 r., godz. 17.15 – 19.15
Kobiecy orgazm – co warto o nim wiedzieć?
prowadząca: Patrycja Kulesza – psycholożka, seksuolożka (w trakcie szkolenia)
„Czy orgazm pochwowy jest tylko tym właściwym?” Jakie warunki muszą być spełnione, by w ogóle się pojawił?” „Dlaczego odczuwam go tylko podczas masturbacji a podczas seksu już nie?” „Na czym on właściwie polega?” „Ile trwa i jakie są jego objawy?” „Czy zawsze muszą mu towarzyszyć krzyki i westchnienia?” Kobiecy orgazm jest jednym z najczęściej poruszanych tematów w gabinetach seksuologicznych. Podczas webinaru uczestniczki dowiedzą się, jak kobiecy orgazm postrzegany jest w seksuologii, czym się różni od męskiego, jakie są najczęstsze zaburzenia z nim związane i jak sobie z nimi radzić. Porozmawiamy o tym, czy faktycznie jest taki ważny i czy przekonania na jego temat mogą mieć wpływ na jego przeżywanie. Będzie też miejsce na pytania i dzielenie się własnymi doświadczeniami w bezpiecznym gronie kobiet.
23 lutego 2021 r., godz. 17.15 – 19.15
Styl życia zgodny z naturą
prowadząca: Eugenia Herzyk – specjalistka medycyny chińskiej, psychoterapeutka
Co to znaczy, że nasz styl życia jest zgodny z naturą? Jakie korzyści odnosimy gdy tak się dzieje? Założenia medycyny chińskiej, zbieżne z filozofią taoistyczną, mają swoje źródło w obserwacjach przyrody. Człowiek – czy to mu się podoba, czy nie, jest jej częścią a zapominanie o tym mści się okrutnie – doprowadza do różnych zaburzeń i chorób. Podstawowym prawem natury jest cykliczność wszystkiego, co nas otacza, która ma swoje odbicie w cyklach w naszym organizmie. Niedostosowanie do tych cykli naszego sposobu odżywiania (popularnie nazywanego dietą), stylu życia, snu, aktywności fizycznej uniemożliwia właściwe troszczenie się o swoje zdrowie. Istnieją różne cykle – roczny, związany z porami roku, obiegiem Ziemi dookoła Słońca, czy też dobowy – związany z obrotem Ziemi wokół własnej osi. Jest też cykl lunarny, związany z obiegiem Księżyca wokół Ziemi. Jeśli ktoś potrzebuje naukowych dowodów na to, że naturalne, astronomiczne cykle, wpływają na naszą fizjologię, niech sięgnie do prac Michaela Rosbasha i Michaela W. Younga, którzy w 2017 roku otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie mechanizmów molekularnych kontrolujących cykl dobowy. Medycyna chińska istnienie tak zwanego „zegara narządów” odkryła tysiące lat temu.
Na webinarze skupię się na omówieniu zaleceń dietetycznych i dotyczących stylu życia z uwzględnieniem cyklu dobowego a także odpowiednich dla poszczególnych pór roku.
Zgłoszenia na webinary przyjmujemy mailowo do wyczerpania limitu miejsc.
skontaktuj się z nami
tel: 665 023 467
poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00