CYKL BEZPŁATNYCH WYKŁADÓW

terminy: 8, 15, 22, 29 listopada 2017 r.
godz. 18.00 – 20.00

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,  
Kraków, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk,
psychoterapeutka

Każdy wykład jest odrębną całością – można wziąć udział w wybranych wykładach lub w całym cyklu. Wykłady mogą być wstępem do pracy nad sobą dla kobiet zamierzających podjąć psychoterapię indywidualną lub uczestniczyć w grupie. 

brak wolnych miejsc

PROGRAM

8 listopada 2017 r., godz. 18.00 – 20.00
CO TRZEBA WIEDZIEĆ, BY SKUTECZNIE ZARZĄDZAĆ EMOCJAMI? 

Emocje, które wymykają się spod kontroli, mogą przysporzyć wielu cierpień i wyrządzić wiele szkód. Zwykły lęk przed zmianą przeradza się w obezwładniającą panikę, naturalny smutek po stracie w depresję, a pospolita złość, będąca reakcją na to, że ktoś przekroczył nasze granice – w furię. Jak temu zapobiec, nie stosując metod polegających na blokowaniu emocji, ucieczce od nich, czy wchodzeniu w działania prewencyjne, które to, nazywane mechanizmami obronnymi, zawsze dają negatywne skutki uboczne?

15 listopada 2017 r., godz. 18.00 – 20.00
JAKĄ ROLĘ ODGRYWA SEKSUALNOŚĆ W NASZEJ KOBIECOŚCI?

Kobiecość to dużo, dużo więcej niż seksualność, ale kobiecość to także seksualność, a w zasadzie stosunek do niej. To, jak ją postrzegamy, jak wyrażamy, determinuje przyjmowany przez nas wzorzec kobiecości. Nie ma dobrych, czy złych wzorców, ale każdy ma swoje konsekwencje dla naszego rozwoju,  każdy też implikuje charakter tworzonych przez nas relacji, ze szczególnym uwzględnieniem relacji intymnych.

22 listopada 2017 r., godz. 18.00 – 20.00
JAK MĄDRZE INWESTOWAĆ W POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI?

Mądra inwestycja zwraca się z nawiązką i nie jest obarczona zbyt dużym ryzykiem. Nie mając świadomości negatywnych konsekwencji, często inwestujemy swój czas i energię w budowanie takiego poczucia własnej wartości, które w jednej chwili może prysnąć, jak bańka mydlana. Kiedy zatem poczucie własnej wartości jest mocne i trwałe? Dlaczego tak wiele kobiet cierpi na zaniżone bądź niestabilne poczucie własnej wartości?

29 listopada 2017 r., godz. 18.00 – 20.00
CZY KOCHANIE ZA BARDZO JEST NAŁOGIEM?

Wprowadzony przez amerykańską psychoterapeutkę termin „kochanie za bardzo” ma wiele znaczeń. Niektóre kobiety kochając za bardzo tłumaczą to ogromem miłości, jaką jest w stanie obdarzać ich serce, inne z kolei kochanie za bardzo tłumaczą tym, ze los podsyła im samych zimnych drani na partnerów. Są i takie, które nie mają złudzeń i utożsamiają swoje kochanie za bardzo z uzależnieniem od miłości. Które z nich mają rację? I co wynika z każdego z tych podejść?

Zgłoszenia na bezpłatne wykłady przyjmujemy mailowo do wyczerpania limitu miejsc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt