warsztat

CHCĘ BYĆ SOBĄ
o budowaniu tożsamości

termin: 7 – 9 czerwca 2019 r.
(piątek 17.30 – 20.30, sobota 10.00 – 18.00,
niedziela 10.00 – 16.00

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Kraków
, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk,
psychoterapeutka

cena: 340 zł 

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 100 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (240 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

skorzystaj z promocji –
drugi warsztat za pół ceny!!!

>> szczegóły

Gdy wchodzimy w relacje z pozycji deficytów, to aby je utrzymać, uniknąć odrzucenia, zostać zaakceptowane, zakładamy maski. Nauczyłyśmy się tego w dzieciństwie, no bo czego dziecko nie zrobi, aby było przez mamę i tatę kochane? Przystosuje się do jego oczekiwań, bo takie wobec dziecka mają rodzice z deficytami. To nie oni są dla niego, czując zobowiązanie do dawania mu wszystkiego, co jest mu potrzebne do rozwoju, czyli zarówno wsparcia, jak i wyzwań, ale ono jest dla nich. Uważają, że jest ich własnością – ojciec dlatego, że dziecko spłodził, matka – że je urodziła. A skoro tak, to dziecko musi być im posłuszne i przyjąć formę, którą dla niego przygotowali.

Dysfunkcje dzieciństwa powodują powstanie tak zwanego „fałszywego ja”.  Relacje są wówczas dla nas sposobem regulacji emocji, zachowanie kogoś, na kim nam zależy decyduje o tym, jak się czujemy. Chcąc je utrzymać za wszelką cenę przyjmujemy pozycję podporządkowaną i pozwalamy siebie zdominować, albo dominującą, kiedy to innych chcemy podporządkować sobie. Aby być sobą trzeba przede wszystkim oba te wzorce odrzucić i uczyć się partnerstwa.

To trudne zadanie. Mierzymy się wówczas z lękami – lękiem przed samotnością, lękiem przed bliskością, które jak najbardziej są uzasadnione. Jest się czego bać. Ale unikanie sytuacji, których się boimy prowadzi jedynie do tego, że lęk się nasila. Ucząc się partnerstwa zaczynamy sobie z tymi lękami radzić poprzez budowanie własnej tożsamości, określenia swojej przestrzeni i granic. Przede wszystkim potrafimy jasno określić rolę, którą przyjmujemy w relacji i rolę, jaką przyjmuje druga osoba. Z tytułu własnej roli przyznajemy sobie prawa, określamy też zobowiązania, jakie chcemy podjąć wobec drugiej osoby. Pozwalamy sobie również na oczekiwania wobec niej, aby móc je wyrazić i zaprosić ją do odniesienia się do nich.

O tym wszystkim będzie mowa na warsztacie. Jest on przeznaczony dla wszystkich kobiet, które chcą się rozwijać.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc. 

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt