warsztat

BIERNA AGRESJA

termin: 24 – 26 maja 2019 r.

(piątek 17.30 – 20.30, sobota 10.00 – 18.00,
niedziela 10.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Warszawa
, ul. Nowiniarska 8/3

prowadząca: Eugenia Herzyk,
psychoterapeutka

cena: 340 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztacie jest zapłata zaliczki w wysokości 100 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatu. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (240 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatu.

skorzystaj z promocji –
drugi warsztat za pół ceny!!!

>>szczegóły

Bierna agresja jest formą przemocy. To działanie wobec drugiego człowieka z chęcią wzbudzenia w nim przykrych emocji, zmanipulowania, wywarcia wpływu, wykorzystania do własnych celów w sposób niejawny, zawoalowany, często z pozorną życzliwością i uśmiechem na ustach. Bierna agresja stosowana jest niezwykle często, a spustoszenia czyni tak samo dotkliwe jak  widoczne, a przez to łatwe do zdiagnozowania agresywne zachowania – krzyki, wyzwiska, fizyczna przemoc.

Kobiety, które często mają trudności w kontakcie ze swoim gniewem i złością, są mistrzyniami zachowań bierno-agresywnych – nie oznacza to jednak, że są one obce płci męskiej. Form takich zachowań jest naprawdę wiele, często wynoszone są z domu rodzinnego – powielamy te, które były stosowane na nas przez bliskich. Jeśli zależy nam na jakości tworzonych relacji, a zawsze jest ona obniżona, gdy stosujemy w niej przemoc, warto je odkryć.

Warto także umieć rozpoznawać bierną agresję, która stosowana jest wobec nas – po to by móc się przed nią bronić. Jeśli pozostajemy obojętne wobec stosowanej wobec nas przemocy, z czasem doświadczymy spadku sił, obniżenia poczucia własnej wartości, zaniku pewności siebie. Może się to przekształcić w różne psychosomatyczne dolegliwości, a nawet choroby.

A zatem jeśli:

– chcesz poznać mechanizm przemocy w kontekście bierno-agresywnych zachowań,

– chcesz nauczyć się rozpoznawać bierno-agresywne zachowania u siebie i u innych,

– chcesz dowiedzieć się o narzędziach obrony przed bierno-agresywnymi zachowaniami

zapraszam na warsztat.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt