warsztat

WEWNĘTRZNA WOJOWNICZKA

termin: 4 – 5 lipca 2015 r.

(sobota 10.00 – 19.00, niedziela 9.00 – 16.00)

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca,
Kraków, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: 190 zł
(warsztat dofinansowany ze środków Fundacji Kobiece Serca)

Warunkiem rezerwacji miejsca na warsztatach jest zapłata zaliczki w wysokości 60 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z warsztatów. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (130 zł) – na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatów.

Kobiecość ma różne oblicza – Opiekunki, Mądrej, Kusicielki… Na warsztacie skoncentrujemy się jednak na takim jej wyrazie, bez którego żadna kobieta nie może się rozwijać. Co więcej, bez możliwości ekspozycji tego oblicza jej cała kobiecość narażona jest na utknięcie w ograniczającym stereotypie. Mowa tu o wewnętrznej Wojowniczce.

Wojowniczka w nas daje nam moc docierania do wytyczonych celów i realizacji własnych marzeń. Dzięki niej nie dajemy się zniewolić, nie stajemy uległe wobec tych, których jedynym sposobem na budowanie relacji jest kontrola i dominacja. Wojowniczka potrafi się przeciwstawić bez poczucia winy, że sfrustrowała czyjeś potrzeby. Ma też umiejętności wytrwania w kryzysowych sytuacjach, a jeśli uzna, że w tym momencie konfrontacja jej nie służy – bo przeciwnik za silny albo ona zbyt słaba, na chwilę się ukryje. Ale w ukryciu potrafi z powrotem odzyskać swoją moc.

Wojowniczka staje w obronie tych, którzy bronić się nie potrafią. Jest czuła na wszelkie przejawy dyskryminacji, lekceważenia czy chęci wyrządzenia krzywdy. Jako matka walczy o to, by jej dzieci wzrastały w sprzyjających ku temu warunkach. Ale potrafi walczyć też o siebie, bo doskonale wie, że szczęśliwe dzieci to takie, które mają szczęśliwą matkę.

Wojowniczka jest w każdej kobiecie, choć niektóre z nas nie dopuszczają jej do głosu. Spychają do ciemnej piwnicy, zamykają w klatce, podążają za jedynie słusznymi wizerunkami grzecznych, łagodnych, wyrozumiałych, kochających za bardzo kobiet. Wewnętrzna Wojowniczka ma jednak niezwykłą wolę przetrwania, potrafi znieść ciężkie, więzienne warunki. Żyje nadzieją, że kiedyś odzyska wolność.

Jeśli chcesz uwolnić swoją Wewnętrzną Wojowniczkę, albo po prostu pobyć z nią, porozmawiać, wspólnie coś przeżyć, zaprzyjaźnić się – zapraszam na warsztat.

Harmonogram warsztatów obejmuje zarówno część psychoedukacyjną o kobiecości, ćwiczenia mające na celu poznanie różnych jej aspektów oraz doświadczenia pozwalające na wzbogacanie własnej kobiecości lub uzupełnianie jej deficytów. Część zajęć odbędzie się w plenerze, a urokliwych zakątkach krakowskiego Lasku Wolskiego.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt