grupa terapeutyczna

TERAPIA DDD

dla Dorosłych Dziewczynek
z rodzin Dysfunkcyjnych

cztery 3-dniowe spotkania co miesiąc

I. Deficyt poczucia bezpieczeństwa – lęk
25 – 27 stycznia 2019 r.

II. Deficyt poczucia własnej kobiecości – wstyd
22 – 24 lutego 2019 r.

III. Deficyt poczucia własnej wartości – złość
22 – 24 marca 2019 r.

IV. Deficyt poczucia bezwarunkowej miłości – smutek
26 – 28 kwietnia 2019 r.

miejsce: Ośrodek Fundacji Kobiece Serca
Kraków, ul. Lea 15A/3

prowadząca: Eugenia Herzyk
psychoterapeutka

cena: cztery miesięczne raty po 395 zł lub 1260 zł płatne z góry za całość

Każde spotkanie trwa trzy dni
(piątek 17.30 – 20.30, sobota 9.30 – 19.00, niedziela 9.30 – 16.00).

Warunkiem rezerwacji miejsca jest zapłata zaliczki w wysokości 130 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z uczestnictwa. Po zapłaceniu zaliczki prosimy o poinformowanie nas o tym mailowo – zwrotnie prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Zapłata pozostałej kwoty (265 zł w przypadku płatności ratalnej, 1130 zł w przypadku płatności z góry za całość) w terminie 14 dni przed pierwszym spotkaniem.

pozostały 4 wolne miejsca

Nie ma idealnego dzieciństwa, ponieważ nie ma idealnych rodziców, ani idealnych warunków pozwalających na niczym niezakłócony rozwój dziecka. Każdy człowiek w pewnym stopniu jest DDD – Dorosłym Dzieckiem z rodziny Dysfunkcyjnej, każda kobieta – Dorosłą Dziewczynką.

W życie dorosłe wchodzimy zatem z deficytami, których konsekwencją jest nieumiejętność radzenia sobie z emocjami. Zalewamy się nimi, łatwo wpadając w panikę, wybuchając gniewem, czy pogrążając się w depresji lub szukamy sposobu ucieczki od nich, który może doprowadzić nas do uzależnienia.

Dla wielu kobiet taką ucieczką od trudnych emocji, sposobem na szczęście, jest relacja z mężczyzną – oczekują od niego, że zapełni ich deficyty, że ofiaruje im to, czego nie dane było im zaznać w dzieciństwie. Poczucie bezpieczeństwa. Poczucie bycia kobietą. Poczucie własnej wartości. Poczucie bezwarunkowej miłości. Niestety, oprócz krótkotrwałych korzyści, każde uzależnienie przynosi długofalowe straty. Jest pułapką – bo choć na chwilę uwalnia kobietę od cierpień związanych z jej  deficytami, to na dłuższą metę pozbawia ją kontroli – bez „czynnika uzależniającego” kobieta nie potrafi już żyć.

Są też inne sposoby ucieczki od własnych emocji – poprzez nadmierną pracę, poświęcenie swojego życia dzieciom i rodzinie, kompulsywne jedzenie, oglądanie telewizji, czy korzystanie z Internetu, albo poprzez zażywanie różnych środków chemicznych – alkoholu, leków psychoaktywnych. Jednak niezależnie od zastosowanego „sposobu na szczęście” nigdy nie uciekniemy od siebie, a nasze deficyty będą się tylko utrwalać.

Podczas spotkań pracującej w zamkniętym składzie grupy terapeutycznej uczestniczki mają okazję  przyjrzeć się swoim deficytom, nazwać je, poszukać w dzieciństwie przyczyn ich powstania, oraz uświadomić, jaki mają wpływ na ich psychiczny dobrostan, życiowe wybory, mechanizmy zachowań w różnych sytuacjach, jakość tworzonych relacji z innymi, czy związki z mężczyznami. A potem, korzystając z zaproponowanych przez prowadzącą narzędzi, mogą przystąpić do ich uzupełniania poprzez pracę nad sobą, osobisty rozwój. Uczestniczki nauczą się takiego sposobu regulacji emocji, który bazuje na ich wewnętrznych zasobach. Powracając do dzieciństwa odkryją różne przekonania, które przejęły od rodziców, czy środowiska, w jakim wyrastały, przyjrzą się, czy obecnie im służą, a jeśli nie – poznają, jak je zmieniać.

Określenie dysfunkcji własnego dzieciństwa nie ma na celu zrzucenia odpowiedzialności za nasze  życiowe niepowodzenia, trudności, z jakimi się borykamy w dorosłym życiu, na rodziców. Obciążenie ich winą nie rozwiąże naszego problemu. Nie zmienimy swojego dzieciństwa. Ale o tym, co zrobimy z deficytami z niego wyniesionymi możemy zadecydować same.

Zapraszam Was na niełatwą wędrówkę. Będę Wam w niej towarzyszyć, tak jak kiedyś towarzyszono mi podczas odkrywania i uzupełniania moich deficytów. Podczas cyklu czterech spotkań podzielę się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, będę wspierać Was w tej podróży i zachęcać do szukania własnej drogi.

W naszym ośrodku można skorzystać z noclegu w warunkach „materacowych”
w cenie 20 zł za noc.

Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w TERAPII DDD można odbyć bezpłatne, półgodzinne spotkanie z prowadzącą grupę. 

skontaktuj się z nami

tel: 665 023 467

poniedziałek – piątek 9.00 – 20.00

mail: kobieceserca@home.pl

możesz też skorzystać z formularza znajdującego się w zakładce Kontakt